Wybory PZPN – wersja ilustrowana

Prezes PZPN

Dzisiaj, 28 października w Warszawie odbył się zjazd delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najważniejszym punktem obrad był wybór prezesa związku . Tak jak przewidywano przed zjazdem w głosowaniu zdecydowanie wygrał Zbigniew Boniek.

Jak wynika z informacji prasowych obrady były bardzo burzliwe. Pierwszy z nich to spór o sposób głosowania. Kandydat na prezesa Józef Wojciechowski przekonywał…

…że metoda elektroniczna sprawia, że uprawnieni do głosu boją się zagłosować wbrew obecnej władzy i zażądał tajnego głosowania przez kartki wrzucane do urny.

Chcąc nie chcąc musiało dojść dojść do… głosowania nad metodą głosowania…

…delegaci zdecydowali, że „maszynki” są dobrą opcją i stanęło na tej opcji . To wywołało głebokie niezadowolenie pana Wojciechowskiego, który podniósł się z miejsca i opuścił salę obrad. Do zgromadzonych dziennikarzy powiedział, że to strach delegatów zdecydował o wyniku wyborów i zaczął straszyć nawet prawnikami. Sam nie wrócił już na miejsce głosowania i powiedział, że nie chce brać udziału w takich wyborach.

Ostatecznie doszło do głosowania mimo nieobecności pana Wojciechowskiego , to tak jaby został jeden kandydat…

…Jego wynik był zgodny z przewidywaniami. W pierwszej turze zwyciężył Boniek. Nowy prezes piłkarskiej centrali wygrał z przygniatającą przewagą , 99 za panem Bońkiem do 16 za panem Wojciechowskim. Kadencja Bońka potrwa do 2020 roku. Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Piłki Nożnej to ostatnie cztery lata na tym stanowisku ponieważ przepisy mówią o możliwości piastowania tej funkcji  tylko dwie kadencje. Następnie odbywały się głosowania nad wyborem członków zarządu PZPN….

Gratulujemy Panu Zbigniewowi Bońkowi i liczymy na jeszcze lepsze spełnienie obietnic…

p.s umieszczam w kategorii zdanienie odrębne bo to to nie było normalne…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz