Volodymyr Kostevych, nowym zawodnikiem Lecha Poznań

Poznań / lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka

Dziś testy medyczne w Lechu Poznań przechodzi ukraiński piłkarz, grający na pozycji lewego obrońcy Volodymyr Kostevych.

Jest wychowankiem Szkoły Piłkarskiej Myrona Markewicza-Ruch Winniki, gdzie jego trenerem był Ołeh Wojtiuk. W 2005 został uczniem UFK Lwów, barwy którego bronił w juniorskich mistrzostwach Ukrainy (DJuFL). W 2010 rozpoczął karierę piłkarską w drugiej drużynie Karpat Lwów, już 19 listopada 2011 roku debiutował w pierwszym składzie Karpat.  

Jest to dość młody zawodnik, w tym roku kończy 25 lat o dość skromnych warunkach jak na obrońcę przystało. Volodymyr ma 174 cm wzrostu i waży zaledwie 66 kg. Jak wszyscy podkreślają, to młody obrońca jest słusznie nazywany jednym z najzdolniejszych wychowanków lwowskiego klubu. Jest to zawodnik lewonożny dokładnie taki jakiego Lech szukał od dawna. Jego silną stroną jest właśnie ta bardzo dobra gra lewą nogą, a także umiejętność włączania się do akcji ofensywnych swojego zespołuc charakteryzująć się przy tym bardzo dużą dynamiką

Jako zawodnik możemy się domyślać, wyszukiwać statystyki by upewnić się jakie posiada piłkarskie walory, a zapewne je ma skoro zwrócił uwagę skautów naszego klubu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz