Puchar Polski – Ruch Chorzów – Lech Poznań

Puchar Polski

Lech Poznań dzisiaj o godzinie 20:45 rozegra w Chorzowie spotkanie w ramach 1/8 Pucharu Polski z Ruchem Chorzów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważny to jest mecz. Jest to jeszcze ta faza rozgrywek gdzie decyduje ten jeden rozegrany mecz, gdzie przegrywający odpada . W obecnym sezonie Puchar sypie niespodziankami gdzie w 1/8 finału na 16 drużyn zostało z najwyższej klasy rozgrywkowej tylko 9 zespołów a po wczorajszej przegranej Górnika Łeczna już tylko 8. W ćwiećfinałach  może pozostać co wynika z drabinki (aktualna poniżej) ich tylko 6. Wiadomym już jest że w pólfinale zagra na pewno Jeden zespół z poza ekstraklasy (Wigry Suwałki lub GKS Jastrzębie). Co do pozostałych par możemy zaryzykować zgadując zwycięzców 1/8 PP .
Dzisiejszy mecz wiadomo,nie dopuszczam innego rozwiązania jak zwycięstwo Lecha.Lech będzie czekał na zwycięzcę z pary Chojniczanka Chojnice – Wisła Kraków . Jaka jest sytuacja Wisły i w Wiśle wszyscy interesujący się ekstraklasą wiedzą i należałoby się zastanowić nad priorytetem rozgrywek dla klubu z drugiej zaś strony wygrana w taki meczu i awans Wisły byłby teraz klubowi bardzo potrzebny dla utwierdzenia w głowach zawodników po ostatnim zwycięstwie w lidze że zespół potrafi wygrywać seryjnie. Chojniczanka zaś należy do czuba 1-ligowej tabeli i zapewne tanio skóry nie sprzeda tym bardziej iż zagra na swoim terenie . Stawiałbym jednak na Wisłę.
Pozostałe dwie pary z naszej strony drabinki wydaje mi się mają zdecydowanych faworytów . W meczu Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok oczywiście zwycięzcy należy upatrywać w drużynie gości z jednym tylko zastrzeżeniem – kiedy trener Probierz postanowi ustrzec się „pocałunku śmierci” czyli gry w europejskich pucharach . Mecz Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk ma także zdecydowanego faworyta i jest nim na pewno zespół z Ekstraklasy tym bardziej że 2-ligowiec nie prezentuje w lidze ostatnio wysokiej formy.

Po drugiej stronie drabinki znana już jest jedna para ćwiećfinałowa  (pisałem wyżej) pozostałe dwie pary to Śląsk Wrocław – Bytowia Bytów oraz KSZO Ostrowies Św.- Arka Gdynia.
Śląsk ostatnio stał się drużyną wyjazdową więc należałoby stawiać na niego jednakże dwie ostatnie porażki w lidze mogą spowodowas zmianę priorytetów  kluby i może dojśc do sporych rotacji , no i ten trener ,trener Rumak … Bytowia w 1 lidze na razie radzi sobie średnio (9 miejsce po 9 kolejkach) ale PP rządzi się swoimi prawami a zespoły z niższych lig zupełnie inaczej podchodzą do takich spotkań i dlatego myślę że tu też może dojśc do niespodzianki .

Arka ostatnio nięźle radząca sobie w Ekstraklasie nie powinna mieć kłopotów z 3-ligowcem z Ostrowca Św. i tyle na temat tego meczu.

Jak więc widać może dojść  do pojedynku ćwierćfinałowego Jagiellonia – Lechia co spowoduje że odpadnie Lechowi jedna z grożniejszych drużyn jako rywal do zdobycia Pucharu Polski . Zdawałoby się więc iż przy tak ułożonej drabince nic nie powinno stanąć na przeszkodzie Lechowi do zdobycia tego trofeum a zarazem zapewnienia sobie udziału kwalifikacjach do LE . Zatem do boju Kolejorz !!!

cs3oy2lwyaabjgw1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz