Po meczu z Górnikiem Łęczna

Jest „wygraliśmy we wspaniałym stylu”…tak chciałoby się powiedzieć ale nie można,Lech wymęczył to zwycięstwo a może bardziej wypadałoby napisać wybiegał.Warto podkreślić iż jest to własnie taka postawa jakiej oczekują kibice od zawodników Lecha ,gra o zwycięstwo do końca .Godnym zauważenia jest również rola trenera i jego zmiany ,ofensywne zmiany które miały nie mały wpływ na postawę zespołu .Gajos (zdobywca wyrównującej bramki) Kownacki, Majewski ich wejście było jak się okazało rozsądnym posunięciem trenera Bjelicy .

Mecz Kolejorz rozpoczął w dosyć spacerowym tempie co zemściło się utratą gola już w pierwszym kwadransie meczu. Od tego momentu Lechici jakby się obudzili i zaczęli dominować na boisku,niestety wyglądało to jakby bili głową w mur i za nic nie mogli się przebić a jak już znaleźli szczelinę ,wyprowadzała ona ich obok bramki lub wprost w bramkarza Prusaka . Druga połowa to konsekwentny napór Kolejorza który w efekcie przyniósł  sukces. Lech po bramkach Gajosa i Makuszewskiego  wyszedł na prowadzenie i zakończył mecz wynikiem 1-2 .

„Zwycięzców się nie sądzi” jednak oglądając mecz nie można nie  zauważyć iż jest jeszcze bardzo dużo mankamentów w grze Lecha. Dziś chciałbym zwrócić uwagę na sposób wyprowadzania piłki od własnej bramki i zachowanie obrońców przy zbieraniu piłek w środkowej strefie boiska .  Podania między obrońcami są z reguły celne jednak przy mocniejszym presingu na widok nadbiegającego przeciwnika w ich głowy wkrada się chyba jakaś nerwowość co od razu przekłada się na jakość podanie do partnera ( podnoszenie piłki, podania za zawodnika ), razi mnie brak pewności w przyjęciu , brak pomysłu na minięcie rywala. To samo się tyczy piłek w środkowej strefie które padają łupem naszych zawodników , partnerzy rozbiegają się po boisku jednak np taki Kadar nie myśli o dobrym przyjęciu i rozszerzeniu gry tylko od razu obraca się do przyjęcia piłki w kierunku naszej bramki,przeciwnik od razu w tym przypadku wie gdzie będzie zagrana piłka ,na szczęście  dziś tego przeciwnik nie wykorzystał. Uważam stanowczo iż ten element gry należy poprawić gdyż takie skłonności do tak przewidywalnych zagrań ma również i Paulus Arajuuri a że można poprawić niech będzie przykładem Abdul Aziz Tettech ,który na początku swojej kariery w Lechu sprokurował conajmniej  dwie takie bramki .Zupełnym przeciwieństem jest Jan Bednarek , który potrafi i robi to bardzo często zagrać pięknie piłkę do przodu przez dwie linie przeciwnika,dlatego uważam że narodził nam się talent i należu na niego chuchać i dmuchać.Na obecną chwilę cieszę się ze zwycięstwa i rozpoczęcia marszu w górę tabeli .

Moje oceny w skali szkolnej 🙂

Matus Puntocki –  ocena 4 – Popawny mecz z jedną nie udaną interwencją za polem karnym gdzie minął się z piłką i Grzelczak strzelał na pustą bramkę lecz nie trafił , pozostałe interwencje bez zarzutu a w szczególności obrona strzału Grzelczaka pod poprzeczkę .

Tamas Kadar – ocena 2 – kolejny nierówny mecz ,na początku słabe w defensywie co przecież należy do jego obowiązków ,dość aktywny na skrzydle lecz sporo nieporozumień z Pawłowskim choć to w większości z winy tego drugiego. W sumie dość przeciętny mecz.

Jan Bednarek – ocena 5+ – Bardzo dobre zawody bez większych błędó o ile nie bezbłędny.

Lasse Nielsen – 0cena 3+ – Spokojnie , pewnie bez większych uwag , dośc często na połowie przeciwnika .

Tomasz Kędziora – ocenaa 4 – Rzetelnie z tyłu solidnie z przodu , wyraźnie odzywa przy taktyce Nenada Bjelicy.

Abdul Aziz Tetteh – 0cena 5 – Po prostu profesor na swojej pozycji

Łukasz trałka  – ocena 3 –  Rozegrał mecz i tyle bez błysku bez błędów krytycznych .

Darko Jevtić – ocena 5 – Wreszcie na swojej pozycji , bardzo dobry mecz , mnóstwo podań otwierających , bardzo dobrze prowadził grę .

Szymon Pawłowski – ocena 3+ –   Bardzo chciał jednak bez błysku z bardzo przewidywalnym zwodem , dziś z głową w dół bez porozumienia z partnerami , jednak to zawodnik który nie wiadomo kiedy zagra ten jeden raz perfekcyjnie tak jak dziś z asystą .

Maciej Makuszewski – ocena 4+ –   Mecz na dużym zaangażowaniu wiele sytuacji z czego na szczęście wykorzystał jedną zdobywając zwycięską bramkę .

Marcin Robak – ocena 3 –   Dość przeciętny dziś występ z połową sytuacji .

REZERWOWI

Majewski – bez oceny

Kownacki – bez oceny 

Gajos – ocena 4+   Strzelona bramka , bardzo aktywny w szesnastce i w środku pola

111

Tak szczerze ? Znów się nie mogę doczekać następnego meczu !!!.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz