Piłkarskie Boiska Ogólnodostępne w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

WZPN Wojtala

fot. Wielkopolski ZPN
pomysłodawcy projektów piłkarskich w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Od lewej panowie Henryk Magdziarek, Zbigniew Burkietowicz, Paweł Wojtala, Robert Kołaczyk i Andrzej Powstański.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej informuje:

Piłkarskie Boiska Ogólnodostępne w Poznańskim Budżecie Obywatelskim

Zróbmy coś, nie bądźmy bierni, pomóżmy zbudować boiska piłkarskie !!! Dokładnie o północy rozpoczęło się głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W ciągu najbliższych dwóch możemy zdecydować o rozdysponowaniu z kasy miejskiej 17,5 miliona złotych. Wśród projektów ubiegających się o sfinansowanie istotną część stanowią inwestycje w boiska piłkarskie

Największy projekt futbolowy złożony został przez prezesa Pawła Wojtalę. Z numerem 36 na formularzu głosowania widnieje pomysł realizacji Centrum Piłkarstwa Młodzieżowego, które miałoby powstać na terenach przy ulicy Harcerskiej. Inwestycja zakłada budowę pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni, z oświetleniem i niezbędną infrastrukturą. Jest to odpowiedź na problem piłkarskiego środowiska. W ostatnich latach z mapy Poznania zniknęło wiele boisk. Te, które pozostały, są wykorzystywane do maksimum, ale nie wyczerpują potrzeb. W konsekwencji zespoły nie mając gdzie grać, muszą w roli gospodarza występować między innymi w Plewiskach oraz Owińskach.

Pomysł budowy Centrum znajduje się wśród projektów ogólnomiejskich. Wiele propozycji budowy i modernizacji boisk pojawiło się również w gronie projektów rejonowych na poszczególnych osiedlach. –Wielkopolski ZPN zarządzając piłką w regionie ma w obowiązku wspieranie wszystkich inicjatyw mających na celu popularyzację dyscypliny. Dlatego zwracamy uwagę na osoby działające w swoich osiedlowych społecznościach i ich potrzeby. Współpracujemy, bo w końcu „łączy nas piłka”  jak zapewniają nas członkowie WZPN.

Głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim odbywa się internetowo ( tutaj oddaj głos ). Uprawnieni do oddania głosu są wszyscy mieszkańcy Poznania (nie ma obowiązku posiadania zameldowania), także niepełnoletni.. Głosować można tylko raz, a do dyspozycji każdego są 3 głosy – 1 na projekt ogólnomiejski i 2 na projekty rejonowe. Plebiscyt potrwa do 30 listopada, a jego ostateczne wyniki poznamy w pierwszym tygodniu grudnia.

PIŁKARSKIE BOISKA OGÓLNODOSTĘPNE W POZNAŃSKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2017

Projekt ogólnomiejski:

36 – Centrum piłkarstwa młodzieżowego – pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią

Projekty rejonowe:

III.5 – Modernizacja boiska

VI.1 – Modernizacja boiska do piłki nożnej na Winiarach

VIII.4 – Sportowe Żegrze. Wielofunkcyjne boisko dla mieszkańców z otoczeniem do rekreacji

IX.4 – Modernizacja boiska sportowego wraz z małą architekturą na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1

X.3 – Centrum rekreacyjno-sportowe dla młodzieży i seniorów na Świerczewie przy
ul. Korfantego

XI.2 – Boisko piłkarskie na Ławicy

XIII.11 – Sportowe Jeżyce: Remont ogólnodostępnych boisk w szkołach 23 (Norwida)
i 71 (Bukowska)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz