Legia warszawa – Lech Poznań Kilka słów przed meczem .

 

Już  jutro czeka nas kolejny klasyk… wróć jeśli mam pisać o tym meczu tak jak myśli każdy kibic to trzeba by zacząć tak – Już jutro czeka nas najważniejszy mecz w rundzie jesiennej, mecz z Legią Warszawa. Te mecze określane przez media jako ligowy klasyk  ba a nawet derbami Polski dla kibica z Poznania mają swoją wyjątkową wartość budząc w nim bardzo wiele emocji. W przeddzień takiego meczu nie ważnym jest miejsce w tabeli, to czy któraś z drużyn walczy w danym momencie o Mistrza Polski czy czołową ósemkę, ten mecz, ten konkretny mecz trzeba po prostu wygrać. Sądząc po słowach Szymona Pawłowskiego piłkarze też doskonale sobie zdają sprawę z wagi tego spotkania –Zawsze jest smaczek tych spotkań, wszyscy wiedzą o tym doskonale w Poznaniu, w Warszawie ale również i w całej Polsce. Nie patrzymy na którym miejscu jest Legia najważniejsze gdzie my jesteśmy ale obojętnie gdzie jesteśmy w jakim miejscu tabeli te mecze rządzą się swoimi prawami. Na pewno chcemy wygrać w Warszawie, jedziemy tam by przywieźć stamtąd 3 pkt. Mecze z Legią są zawsze emocjonujące i ciekawe, każda z tych drużyn chce za wszelką cenę wygrać ten mecz , dla nas jest najważniejsze by pojechać tam i zagrać dobre spotkanie i przywieźć 3 pkt i uszczęśliwić naszych kibiców.”

Co do przeciwnika cała drużyna docenia jego wagę przeciwnika i jego możliwości  ale nie jest to strach W obozie Lecha  wszyscy wiedzą o co grają i znają swoją wartość i swoje możliwości – „Legia będzie jeszcze walczyć o Mistrza jest dużo spotkań do końca, jest podział punktów taki mamy system rozgrywek więc na pewno każdy do końca będzie się liczyć w walce o mistrzostwo. Legia to bardzo dobry zespół ma szeroką kadrę, dobrych piłkarzy, początek ligi nie jest wymarzony dla nich ale mają swoją jakość w ofensywie i było to widać w meczu z Realem gdzie stworzyli kilka sytuacji. Tam jest kilku piłkarzy na których trzeba zwrócić uwagę, jest Ghuilerme, szybki Kucharczyk, groźny Nikolic, Legia ma wielu piłkarzy na wysokim poziomie, nasz zespół jest też na wysokim poziomie, mamy odpowiednią jakość by wygrać w Warszawie”mówi Szymon Pawłowski.

Wygrać… tak w tej kwestii oczekiwań wyniku wszystko jest wiadome,niewiadomym jest tylko jakiego Lecha ujrzymy.Czy będzie to Lech taki jak w meczu z Lechią Gdańsk,agresywny,odważny,wybiegany cieszący oko kibica walką o każdą piłkę z pełnym zaangażowaniem, czy taki jak w ostatnim meczu z Wisłą Kraków gdzie powyższych cech można było uświadczyć tylko w pierwszych dwudziestu minutach meczu. Jeżeli na Łazienkowską w Warszawie wyjdzie Lech taki jak w drugiej części potyczki z Wisłą, Lech oddający środek pola praktycznie bez walki, przegrywając każdą przebitkę, Lech spowolniony i spóźniony, taki Lech budzi moje obawy o końcowy wynik meczu. „Będziemy przygotowani do tego spotkania ,ten pierwszy mecz po przerwie na kadrę nie wyszedł nam tak jakbyśmy chcieli i na pewno wyciągniemy wnioski i postaramy się zagrać dobre spotkanie. By osiągnąć dobry rezultat a dobry rezultat to wygrana. W Gdańsku zagraliśmy najlepszy mecz i nie mamy nic z Wisłą zagraliśmy prawdopodobnie najsłabszy mecz i prawie wygraliśmy.Analizowaliśmy spotkanie z Wisłą dokładnie, myślę że trener dobrze wie co było źle i jak to poukładać na mecz z Legią. My też wiemy że nie graliśmy zbyt dobrze, za wolno graliśmy piłką, zbyt mało stwarzaliśmy sytuacji bramkowych, nasza gra była wolna, teraz musimy się skupić żeby zupełnie inaczej zagrać w Warszawie. Sytuacja jest wyjątkowa Legia jest nisko w tabeli my też nie jesteśmy na tej pozycji na której byśmy chcieli, ale będziemy robić wszystko aby nasza sytuacja w tabeli się poprawiła i dlatego w Warszawie będą ważne dla nas 3 pkt i jedziemy tam z takim nastawieniem i zagrać dobre spotkanie i przywieźć 3 pkt”  zapewnił mnie i mam nadzieje nas wszystkich Szymon Pawłowski.

12

Wiemy też  co najważniejsze że Lech przystąpi do rywalizacji z Legią w optymalnym składzie – „Wszyscy oprócz Nickie Bille są do mojej dyspozycji, Marcin Robak we wtorek miał mocniejszy trening indywidualny, potem już miał treningi z całą drużyną jest w tej chwili w dobrej dyspozycji i może zagrać w sobotę. Z powodów prywatnych Marcin poprosił mnie o wolne w środę.” zapewnił trener Lecha Nenad Bjelica. Jak ważnym dla kibiców jest ten mecz trener zapewnił, że doskonale zdaje sobie  z tego sprawę – ” Zanim podjąłem w klubie pracę wiedziałem już o znaczeniu spotkań z Legią Warszawa, tyle to wiedziałem o polskim futbolu że Lech i Legia to najlepsze kluby, mecze te mają szczególny charakter, dlatego z myślą o klubie, drużynie, kibicach będziemy chcieli pokazać jak najlepsza grę w tym meczu. To dla klubu, dla drużyny jest najważniejszy mecz, wiemy że na ten mecz musimy być w najlepszej formie, musimy być najlepiej przygotowani.” Nie jedziemy tam w roli faworyta choć miejsce w tabeli by mogło nam takie rzeczy sugerować – Statystki ostatnich ośmiu meczów mówią o tym że jesteśmy w lepszej formie ale statystyki w takim meczu, takim derby nie będą odgrywać żadnej roli. Decydującym będzie kto będzie jutro w lepszej fizycznej formie, kto będzie w lepszej formie mentalnej, także kto lepiej zagra pod presją.”   spokojnie tłumaczy nam trener. 

Wiele już wiemy, znamy oczekiwania kibiców i obietnice klubu, drużyny, trenera.  A jakie właściwie są nasze oczekiwania? Ja osobiście chciałbym obejrzeć Lecha silniejszego, szybszego ,dominującego w każdym elemencie  i zapewne nie tylko ja. Czy ten jutrzejszy mecz może być takim ? – ” Jako trener chciałbym abyśmy wygrali mecz, chcielibyśmy zagrać tak jak w Gdańsku szybko i ofensywnie stwarzać wiele sytuacji ale liczy się wynik i musimy przede wszystkim wygrać a jeśli się uda w ładnym stylu to dobrze. Ciągle czekamy na taki perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu gdzie będzie z jednej strony ładna gra a z drugiej dobry wynik ,jak do tej pory nie udało nam się tego pogodzić. Na taki perfekcyjny mecz wciąż czekamy .” Zakończył nasz szkoleniowiec. My też czekamy trenerze!

111

Tak więc „z pewną nieśmiałością” a nawet  graniczącą z pewnością, stwierdzam że jutrzejsze spotkanie może nam przynieść dużo radości. Wiem odzywa się we mnie dusza kibica, dusza pragnąca sukcesów i dominacji swojego ukochanego klubu. Właśnie dla takich słów postanowiłem się wybrać na Inea Stadion na swoją pierwszą konferencję prasową by osobiście i z bliska przyjrzeć się i zrozumieć jakie jest nastawienie w drużynie. 

Jak dotrwaliście do końca to teraz wszyscy razem:

Kolejorz tylko zwycięstwo, Kolejorz…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz