Lech wskazuje drogę młodym.

 

źródło: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Robert Gumny projekt 2021.

Robert Gumny przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Dziś obrońca podpisał już swoją, drugą profesjonalną umowę z Kolejorzem. Będzie ona obowiązywała przez najbliższe cztery lata, do 30 czerwca 2021 roku.

19-latek jest wychowankiem Kolejorza. Do pierwszej drużyny trafił wiosną 2016 roku po udanych występach w drużynie juniorów starszych. W  tym samym roku w marcu zadebiutował w Lechu, w doliczonym czasie gry spotkania z Legią Warszawa. Od tego momentu rozegrał 22 mecze w pierwszym zespole Lecha. Pierwsze kroki w seniorskim futbolu stawiał na lewej stronie defensywy.  W zeszłym sezonie zimą został wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie grał do czerwca tego roku i tam był już ustawiany na prawej obronie i na tej stronie gra do diziś w Lechu od początku obecnego sezonu pod wodzą Nenada Bjelicy. Od końca czerwca 19-latek rozegrał już dziewięć meczów, w których spędził 734 minuty na boisku.

 

Poprzednia umowa piłkarza z Kolejorzem obowiązywała do czerwca 2019 roku. Dziś została przedłużona o dwa lata, co bardzo cieszy samego zainteresowanego. Możemy podejrzewać, że za tym podpisem stoi też podwyżka.

Z naszej strony, my kibice możemy tylko zawołać:

„Lechu nie schodź z tej drogi!!!”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz