Lech -Śląsk wracamy do gry.

Konferencja
Lech Poznań _ Śląsk Wrocław

Po przerwie na kadrę wracamy do gry meczem ze Śląskiem Wrocław.

Przed jutrzejszym meczem panują dobre nastroje w szatni Lecha, jak podkreśla trener nie tylko za sprawą czwórki kadrowiczów U21 która rozegrała dobre spotkanie z Niemcami…

Cały zespół jest pozytywnie nastawiony nie tylko kadrowicze gdyż ostatnio rozegraliśmy wszyscy dobre mecze, drużyna jest pewna siebie, ale na pewno fakt że rozegrali taki dobry mecz mecz i wygrana z Niemcami dodatkowo ich motywuje i dodaje energii. „Jestem bardzo zadowolony że ci zawodnicy rozegrali w reprezentacji tak dobry mecz” dodał trener po polsku.

Ta konferencja była pod tym względem przełomowa, widać było że Nenad Bjelica rozumiał większość pytań zadanych przez dziennikarzy w naszym języku a co ważne w każdym pytaniu starał się odpowiadać choć jedno zdanie po polsku. Brawa za to panie trenerze.Wracając do meczu do kontuzjowanego Nickie Bille Nielsena dołączył niestety Szymon Pawłowski, który ma obite mięśnie uda i musi pauzować trzy cztery dni. Reszta zawodników jest do dyspozycji trenera włączając w to powracających kadrowiczów, którzy w czwartek mieli jeszcze luźniejszy dzień a w piątek trenowali już z całym zespołem. Zdrowy i do dyspozycji trenera jest też już Aziz Tetteh. Który z defensywnych pomocników zagra w Niedziele to już ból głowy trenera zaznacza kapitan zespołu Łukasz Trałka…

Aziz trenuje z nami od tygodnia, jest gotów na 100%, który z nas zagra zależy od trenera ja czy Aziz czy też zagramy we dwóch to się okaże przed meczem. Obydwóch jesteśmy gotowi, zresztą jest tak na każdej pozycji, pozytywna rywalizacja.

… Również trener Bjelica nie ukrywa swojego zadowolenia z takiej sytuacji w drużynie i zapewnia, że zawsze chciałby mieć taki ból głowy i to na każdej pozycji jaki ma teraz w ataku gdzie obaj napastnicy z meczu na mecz powiększają swoją liczbę zdobytych goli a forma ich jest wciąż na prostej rosnącej.

Cieszy taki pozytywny ból głowy, ale wybór Kownacki czy Robak zdecyduję przed meczem, jest tak opcja że zagrają obaj ale to wyjdzie dopiero w trakcie meczu. Ja już wiem kto zagra ale dopiero jutro poinformuję o tym zawodników.

Należałoby więc się spodziewać dobrej postawy zawodników Lecha  tym bardziej że trener chwalił zespół za ciężko wykonaną pracę podczas przerwy na kadrę.

Każdy trening służy poprawie naszej gry, te ostatnie też, jednakże jak brakuje ośmiu zawodników to trudno wykonać wszystko tak jak należy, taj jak bym sobie to wyobrażał ale jestem zadowolony z wykonanej pracy.

Myśl o niedzielnym meczu z pewnością dostarcza kibicom wielu dodatkowych „smaczków”. Wszystkim bowiem wiadomo kto jest trenerem Śląska lecz dla naszych zawodników nie ma to znaczenia zapewnia Łukasz Trałka…

Nie myślimy o tym kto jest trenerem Śląska, nie analizowaliśmy co on może wymyślić, jak przygotować zespół, jak ustawić zresztą trener mógł się zmienić, mieć nowe pomysły. Nie zastanawiam się jak trener Rumak prowadził nas a jak prowadzi Śląsk. Oczywiście przywitamy się i porozmawiamy ale nie myślimy o nim.

a trener Bjelica dodaje:

Koncentrujemy się na swojej grze, na naszych zadaniach nie ważne przeciwko komu i jakiemu trenerowi gramy, ważne jest to co my będziemy robić.

W tym samym czasie we Wrocławiu na równolegle odbywającej się konferencji Mariusz Rumak  zapewnia fanów Śląska: 

Lech jest specjalnym przeciwnikiem dla Śląska, dla mnie również bo jak dla Śląska to i dla mnie bo ja jestem częścią Śląska. Lech jest na fali wznoszącej, ma bardzo dobrych zawodników, pojedziemy na fajny stadion gdzie na pewno będzie dużo kibiców, będzie fajna atmosfera, fajna energia a my lubimy grac na takich stadionach dlatego ten mecz jest dla nas specjalny. Jest wielu piłkarzy, których prowadziłem i w aspektach indywidualnych ich znam, natomiast jest to już zupełnie inny Lech, odkąd ja odszedłem jest tam już trzeci trener więc na pewno to już jest inny Lech.

Dla kibiców Lecha jutro najważniejszym będzie wynik, podtrzymanie passy zwycięstw, ale chcieliby obejrzeć Lecha pięknie grającego piłką i dominującego nad przeciwnikiem. Wszyscy oczekują dobrego spotkania,szybkiej i skutecznej gry.

Problemem może być jednak jak zwykle stan naszej murawy, co zauważają nasi zawodnicy- Łukasz Trałka…

Wiem że klub robi wszystko by poprawić murawę zresztą jak widać jest naświetlana, gdzieś tam kiełkuje, rośnie ale jak to będzie zobaczymy już po rozgrzewce, będzie wiadomo czy jest grząsko, czy się wyrywa czy też że się zakorzeniła. Takie prace mają być prowadzone do lutego, marca a jeśli się nie zmieni to pewnie będzie wymiana, te kolejki musimy dograć tak jak jest.

… jak również we Wrocławiu trener Rumak.

Murawa zawsze była w większym lub mniejszym problemem na stadionie w Poznaniu. Lech ma piłkarzy dobrze grających piłką po podłożu, szczególnie w przednich formacjach, szybkich piłkarzy, my też chcemy grac w piłkę i na pewno murawa nie pomoże temu widowisku.

Widzimy zatem że w obu obozach jest świadomość warunków gry i że są one takie same dla obu drużyn to jednak my kibice Lecha wierzymy i liczymy tylko na jedno rozwiązanie .

Kolejorz, tylko zwycięstwo, Kolejorz…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz