Lech Poznań – Piast Gliwice (Moja sybiektywna relacja)

Na wczorajszy mecz wybrałem się z własnej nie przymuszonej woli, wbrew licznym głosom obserwowanych prze ze mnie kibiców Lecha oburzonych brakiem transferów ,pozostawaniem na swoim Trenera Jana Urbana , a także mających zastrzeżenia do zaangażowania niektórych zawodników.

Już od dawna twierdziłem ,że na mecz pójdę bo kibicuję mojej drużynie ,którą jest Lech i która tej pomocy od nas potrzebuje. Na twitterze prowadziłem również zażarte dyskusje na temat obecnej sytuacji w klubie ,przyjmując stanowisko iż sama krytyka nic nie zmieni a nasza nieobecność nie naprawi sytuacji w klubie i każdy kto kocha swój klub tym bardziej w tym momencie powinien pojawić się na bułgarskiej . Podsumowaniem mojego stanowiska niech będzie wpis Grzegorza (@grzegorzB82)

Nie mniej ja też postanowiłem zaprotestować przeciwko sytuacji w klubie jednakże na swój i myślę że zabawny sposób .Otóż postanowiłem zasiąść na trybunach w specjalnie przygotowanej na tę okazje koszulce (szczególne podziękowanie dla żony to jej praca):

IMG_20160828_170841

IMG_20160828_170908

Jak też postanowiłem o ogodzinie 13.09 wsiadłem do autobusu z Komornik w kierunku Poznania i oficjalnie rozpocząłem swój dzień meczowy. Wsiadając do autobusu przekonałem się że robię dobrze , dostałem znak :

IMG_20160828_131201

Wiem śmieszne ale wtedy akurat tak sobie wczoraj pomyślałem i jak się okazało był to dobry omen . Jadę zawsze wcześniej by spotkać znajomych i porozmawiać na klubowe tematy.Oczywiście przedmeczowe rozmowy są zawsze burzliwe ale też i konstruktywne po czym dochodzimy do wniosku że i tak na nic nie mamy wpływu…  Wczoraj od samego rana czułem że będzie dobrze ,że Lech mnie nie zawiedzie ,udałem się na trybuny w bardzo dobrym nastroju ,takim że mimo przestróg kolegi @najtmer3 postanowiłem spróbować stadionowego Hot Doga 🙂

IMG_20160828_151610

Przeżyłem … Po zajęciu miejsca moje pierwsze wrażenie nie należało do przyjemnych, patrząc na ilość kibiców w kotle i patrząc na ilość na mojej III trybunie pomyślałem ,że protest frekwencyjny stał się faktem ale raczej w „kotle”, brakowało tam na moje oko około 3tys. kiboli ale i tak frekwencja ponad 11tys. była dla mnie miłym zaskoczeniem .

Sam mecz , był jak każdy jeden z ostatnich Lecha, dużo starań i chęci jak i niezrozumienia i niedokładności,nie będę tu się rozpisywał nad wariantami taktyki. (gra dwoma 6 duetem T T) ,ocenami indywidualnymi poszcególnych zawodników ale jedno co mnie uderza to bardzo słaba postawa Pawłowskiego. Wiem że się stara ,ale te jego zwody są dla przeciwników tak przewidywalne i jednolite że ostatnio notuje bardzo dużo strat i co mnie dziwi jeszcze bardziej jego forma jakoś nie jest zbyt mocno hejtowana w przeciwieństwie do Formelli,który zagrał wczoraj jak i w Niecieczy fajne zawody , a błedów nie robi ten co noc nie robi. Bardzo mnie ucieszyła  jego wczorajsza bramka i to że to on ją wczoraj strzelił należała mu sie i mam nadzieję że spadnie z niego trochę presji . Podobali mi się też Bednarek i Gumny  czyli nasza młodzież i tak sobie myślę że w haśle Lech 2020 może coś być . Moze to właśnie oni + Lech II prowadzony przez Ivana , może to drużyna Ivana stanie się Lechem 2020 uzupełnioną o kilku doświadczonych zawodników . Nie wolno też nie zauważyć profesorskiej gry ostatnio mocno krytykowanego przez wszystkich (media z Weszło na czele ) za ostrą grę Tettecha , dzięki jego postawie unikneliśmy wielu przykrych i niebezpiecznych sytuacji . Po zmianach jakie przeprowadził trener Urban i wszyscy wrócili na swoje nominalne pozycje dobrze zaprezentowali się też Gajos i Jevtić . Ogólnie wolałbym nikogo nie krytykowac po wygranym meczu w myśl zasady że zwycięzców się nie sądzi ale postawa M.Robaka trochę mnie zawiodła , był może nie tyle wolny w bieganiu co irytowało mnie jego wolne myślenie i długi proces decyzyjny powodując straty i niecelne podania …

Najważniejszym podsumowaniem jest jednak to że Lech odniósł kolejne zwycięstwo i powoli odbija się od dna tabeli .

Nie wiem czy pojawię się na następnym meczu ,ale za miesiąc dokładnie muszę się stawić w szpitalu na operację i nie wiem czy będę na siłach stawić się na Bułgarskiej , sercem jednak będę z Lechem.

Pozdrawiam wszystkich wątpiących

Krzysztof

https://twitter.com/szaci2012/status/769877054544289792

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz