Lech Poznań nie zamierza przestać się „awanturować”

źródła: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Miał być spokojny niedzielny wieczór, spokojnie mieliśmy zakończyć weekend, by rankiem rozpocząć kolejny pracowity tydzień. Kibice Lecha mogli być trochę bardziej lub mniej zdenerwowani, może nie zbliżającym się losowaniem do pierwszej rundy kwalifikacyjnej LE, ale stanem kadry naszego zespołu, bowiem w Poniedziałek mija termin zgłaszania kadr zespołów do UEFA. Przeglądając jednak wieczorem social media a głównie tweetera doszedłem do wniosku, że raczej większość z nas jest zadowolona z działań zarządu naszego klubu. Zakontraktowaliśmy już bowiem czterech nowych zawodników ( pisałem o tym wcześniej). Jak się okazało, tegoż niedzielnego wieczora, Lech przygotował kibicom kolejną niespodziankę. To to już naprawdę „awantura” dało się usłyszeć ze wszystkich zakamarków Lechowego tweetera.

Co było tego przyczyną? Poniższy post:

Jednak  jak twierdził później znany dziennikarz Polsatu Sport Mateusza Borek, wg jego źródeł Niklas Bärkroth, bo o tego szwedzkiego skrzydłowego chodziło, miał przejść do Legii. Tymczasem szwedzka prasa pisała o uczestniku LE, i tak też się okazało, jeszcze wieczorem zawodnik przyleciał do Poznania gdzie w poniedziałek przejdzie testy medyczne. Zawodnikiem był zainteresowany nie tylko Lech. Interesowały się nim Brøndby IF Kopenhaga, jak i pytało o niego niemieckie  1. FC Kaiserslautern , o Legii już pisałem, choć nie wiem ile w tym prawdy.

Niklas Bärkroth (ur. 19 stycznia 1992 w Göteborgu) – sześciokrotny reprezentant Szwecji występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika,obecnie występujący od 2015 w IFK Norrköping. W tym roku wystąpił 20 razy strzelając 4 bramki i notując 8 asyst. Warto zauważyć że Niklas jest cały czas w rytmie meczowym gdyż rozgrywki w Szwecji toczone są systemem Wiosna-Jesień. Obecnie jego drużyna zajmuje po 13 meczach drugie miejsce.

Rozgrywki Mecze Bramki Asysty czas gry
Łącznie 2017: 22 4 8 1.679′
13 2 3 1.043′
7 2 3 478′
2 2 158′

Bärkroth jest zawodnikiem obunożnym, który może występować na obu skrzydłach, a także na pozycji napastnika. Dysponuje dobrym uderzeniem z dystansu i dośrodkowaniem, jest szybki, dynamiczny i bardzo wytrzymały. Charakteryzuje się agresywnością w grze, a także dyscypliną taktyczną.

Ciekawostką niech będzie fakt świadczący o niebywałym talencie testowanego zawodnika-Bärkroth stał się najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek grał w najwyższej szwedzkiej lidze piłki nożnej, Allsvenskan, miał 15 lat, siedem miesięcy i 14 dni, kiedy wystąpił w meczu IFK Goteborg przeciwko IF Brommapojkarna w dniu 2 września 2007 roku. Należ dodać, iż grająć w piłkę kontynuuje rodzinne tradycje, jego ojciec, Robert Bengtsson Bärkroth, zagrał 239 meczów w Allsvenskan w zespołach, Vastra, Frolunda IF i Orgryte IS.

Niklas będzie kolejnym ofensywnym zawodnikiem w kadrze Lecha i raczej nie będzie wystawiany jako skrzydłowy a bardziej prawdopodobne są jego występy jako napastnika. Zresztą obecnie Nenad Bjelica ma taki wachlarz ofensywnych zawodników, iż wydaje mi się iż pozycja napastnika będzie bardzo płynna.

Jeśli testy medyczne zakończą się pozytywnie, Bärkroth zwiąże się z Lechem 4-letnim kontraktem i przeprowadzi się do Poznania na zasadzie transferu definitywnego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz