Konferencja Prasowa przed meczem z Wisłą Kraków

Niestety po niedawnej wizycie w szpitalu, rana po mistrzowskim cięciu chirurgicznym (pozdr. dr Woźniaka z Uromed-u) zagojona lecz nie na tyle bym mógł swobodnie się poruszać bez odczuwania sporego bólu. Dlatego też skorzystałem z zapisu konferencji prasowej  przed meczem z Wisłą Kraków w Lech.tv .

Dzisiejszą konferencję rozpoczął rzecznik Lecha Łukasz Borowicz na temat zakończenia akcji „Powrót Legendy”:
Lech poznań zaprasza przed stadion już od 16.00. Planowane jest wiele atrakcji z przejazdem mini kolejką, wręczanie nieśmiertelników, oraz strefa PKP,oraz w momencie odsłonięcia Lokomotywy które to nastąpi około godziny 16.30 wjedzie 200kg tort o wyglądzie stacja Bułgarska.

 

Następnie do dyspozycji dziennikarzy był Darko Jevtic.

Dziennikarz (nie przedstawił się): Darko gracie z Wisła Kraków jaki to będzie mecz? Jaki to zespół?

DJevtic: Myślę że to będzie bardzo trudny mecz, Wisła zaczęła ostatnio lepiej grać i żeby wygrać musimy pokazać wszystko co najlepsze.

Jakub Szymczak -Lech.tv: Darko teraz była długa przerwa, nad jakimi elementami najmocniej pracowaliście na treningach?

Djevtic: Nie pamiętam (śmiech).Wszystko, jak nas było mniej pracowaliśmy nad siłą, jak powracali kadrowicze zaczeliśmy pracować nad taktyką.

JSz. : Oglądaliście mecz z Górnikiem Łęczna, jakie pretensje miał do was trener za ten mecz?

DJevtic : Przespaliśmy początek, pierwsze 15min, byliśmy zbyt mało agresywni.

JSz.: Rozegrałeś 8 meczów w tym sezonie tylko dwie asysty jesteś zadowolony ze swojej postawy czy powinno być lepiej?

DJevtic: Powinno być lepiej i staram się chciałbym więcej ale najważniejsza jest drużyna, będę się starał poprawić i mieć więcej asyst. Najważniejsze by Lech awansował jak najwyżej w tabeli bo to nas nie zadawala.

Dziennikarz ( nie przedtsawil się) Darko czy trener zdradził gdzie będziesz najczęściej grywał, na skrzydle czy na dziasiątce?

DJevtic: Tego do końca nie wiem ale jak gram w środku to się lepiej czuję, cieszę się że ostatnio więcej gram i dodaje mi to więcej pewności siebie, ważne że gram i nie istotne gdzie i ważne że wygrywamy te mecze.

Damian Smyk Gazeta Wyborcza: Jesteśmy po przerwie na kadrę,wiem że kiedyś rozmawiałeś ztrenerem kadry i chciałbym się zapytać jaki jest Twój status jeśli chodzi o grę w reprezentacji Serbii?

DJevtic: No z tym trenerem z którym rozmawiałem to go zwolnili trochę później (śmiech),z nowym nie miałem jeszcze żadnego kontaktu, staram się tu jak najlepiej grać i wierzę że kiedyś będę grał dla Serbii.

Jakub Szymczak -Lech.tv: W klubie jest plan minimum zakończyć rozgrywki w pierwszej trójce, Ty byłbyś zadowolony z perwszej trójki czy jednak zawiedziony że to nie pierwsze miejsce?

DJevtic:  Na tę chwilę pierwsza trójka bo jesteśmy na siódmym miejscu, ale jak jest szansa to walczymy o mistrzostwo i jak się nie uda to jest smutno ale oczywiście każdy walczy o mistrzostwo szczególnie jak jesteś w Lechu.

Było to ostatnie pytanie do Darko a po nim za stołem konferencyjnym zasiadł trener Lecha Poznań Nenad Bjelica.

Zenon ….. ki: Teraz była dwutygodniowa przerwa na kadrę, miał pan możliwość intensywnego trenowania z chłopakami teraz czeka pana mecz z ostatnią drużyną w tabeli więc podejrzewam że pełni optymizmu przystąpicie do gry?

NBjelica:  Jestem optymistą nie tylko dlatego że gramy z ostatnię drużyną w tabeli ale dlatego że wykonaliśmy kawał dobrej roboty na treningach, a zawodnicy grający w swoich kadrach pokazali dobrą grę. Mysląc o przeciwniku jako o drużynie z ostatniego miejsca w tabeli jest bardzo mylące, ostatnio Wisła gra coraz lepiej  graja, w ostatnich czterech spotkaniach trzy razy wygrała i raz zremisowała.

Paweł Klama Watch-Ekstraklasa: Dwa pytania 1.jak został przepracowany ten dwytygodniowy okres przerwy na kadrę? 2. jak wygląda obecnie zytuacja kadrowa w zespole?

NBjelica : 1 Trenowaliśmy intensywnie zarówno w defensywie jak i w ofensywie i nad przygotowaniem fizycznym ale należy pamiętać iż przez cały okres nie mieliśmy wszystkich mimo to zrealizowaliśmy cele. 2  Makuszewski lekkie problemy mięsniowe na 90% odpocznie ,reszta zespołu gotowa do gry.

Krzysztof Ratajczak Radio Merkury: Czy pan rozpatruje,przygotowuje śię do tego meczu w kontekście zbliżającego się dwumeczu z Wisłą w ćwierćfinale Pucharu Polski? Czy jest to jakaś trudność psychologiczna czy nie?

NBjelica : Mecze pucharowe to dalsza perspektywa a i po meczu z Wisła czeka nas bardzo ważne spotkanie z Legią i o tym będziemy myśleć po niedzielnym meczu. Na spotkaniach pucharowych skoncentrujemy się później.

KR : Czy ten najbliższy mecz rozstrzygnie się w środkowej strefie boiska gdyż obie drużyny mają porównywalne formacje?

NBjelica : To bardzo możliwe, gdyż środkowa linia Wisły jest bardzo dobrze dysponowana co pokazały ostatnie mecze a i Wisła przyjedzie do Poznania nie tylko się bronić ale i atakować co zapowiada bardzo dobry mecz.

Maciej Lehmann Głos Wielkopolski :   Jeśli będzie pan wybierał skład na mecz z Wisła to większe szanse mają ci co byli na miejscu czy będzie decydowała tylko i wyłącznie dyspozycja?

NBjelica : Nie mogę tego tak jednoznacznie  powiedzieć że zagrają tylko ci co byli w Poznaniu zagrają w niedzielę , będą brane pod uwagę różne kwestie np absencja Makuszewskiego sprawi że może zagra młody Jóźwiak,jasne że chciałbym mieć wszystkich na treningach a przy ustalaniu składu będę brał pod uwage nie tylko to co działo się przez ostatnie dwa tygodnie.

Dziennikarz ( ne przedstawił się):  Mam pytanie o Marcina Robaka u pana b.dobrze zaczął ale w ostatnich meczach już gorzej, czy to jest spadek formy ,brak szczęścia, czy inny powód braku skuteczności?

NBjelica : Wszystkiego po trochu, Marcin bardzo solidnie przepracował te dwa tygodnie, mam nadzieje że w kolejnych meczach będzie lepiej, po za tym mamy też innych napastników.

Dziennikarz ( nie przedstawił się): pytanie o Kownackiego ,który zagrał bardzo dobry mecz w kadrze z Czarnogórą, bramka dwie asysty ,jednak wystąpił tam w roli ofensywnego pomocnika, w Lechu nie zdobywa bramek czy to może być pomysł na tego piłkarza?

NBjelica: Nie zastanawiałem się nad tym by przesunąć Dawida na inną pozycję, tak naprawdę mamy teraz w klubie tylko dwóch prawdziwych napastników i  jak patrzę na Dawida widzę w nim napastnika. W środku pola mamy dość dużą ilość dobrych pomocników Gajoś, Jevtic, Majewski, którzy też potrafią strzelać bramki.

Krzysztof Ratajczak Radio Merkury: Ostatnie miejsce Wisły jest napewno mylące i czy rozważa pan grę w wariancie ofensywnym, czy raczej taki futbol wyrachowany z nastawieniem defensywnym, bezpieczny ?

NBjelica: Będziemy grali tak jak zawsze o zwycięstwo, to co się liczy to nastawienie zawodników, agresywna gra, walka o trzy punkty a jak je wywalczymy to zobaczymy w niedzielę,liczą się tylko trzy punkty.

 

To by było na tyle z relacji w Lech.tv słyszalne z mojej…kanapy. zmojej strony mam nadzieję że ból ustąpi do niedzieli i osobiścię będę mógł obejrzeć mecz Lecha.

Do boju KOLEJORZ !!!

 

 

 

lechpoznanherb

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz