Karol Klimczak Szefem Rady Nadzorczej Ekstraklasy!!!

Karol Klimczal

Dziś mają być ogłoszone nowe władze spółki zarządzającej naszą ligą Ekstraklasa S.A. Zmieni się skład Rady Nadzorczej oraz zapewne zarząd. Kibiców Lecha powinien zainteresować fakt, iż nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej w miejsce Macieja Wandzla, zostanie jej dotychczasowy Wiceprzewodniczący, Prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. To ogromny sukces naszego klubu.

Jakie będą zadania nowego szefa Ekstraklasy i nowej Rady Nadzorczej, po za wyborem nowego zarządu? Jakie cele będą do zrealizowania?  Spójrzmy na oficjalną stronę Ekstraklasy, możemy tam przeczytać między innymi:

Cele Ekstraklasy SA:
• Zarządzanie rozgrywkami
• Sprzedaż praw medialnych
• Sprzedaż scentralizowanych praw marketingowych

Zarządzanie rozgrywkami.

Nieoficjalnie dotarło do nas, iż Przewodniczący Karol Klimczak będzie optował za zmianą dotychczasowej formy rozgrywek, potoczniej zwaną ESA37, na tzw. ESA34, czyli Ekstraklasą 18 zespołową. Czy znajdzie poparcie i jakie przekonamy się niebawem.

Drugi aspekt rozgrywek do poprawy, zdaniem Karola Klimczaka to terminarz. Terminarz gwarantujący naszym klubom w szczególności tym najlepszym, możliwość dobrego  przygotowania się piłkarzy do wszystkich rozgrywek, na gruncie krajowym, jak i europejskim. Wiadomo wszystkim, że w 2018 roku rusza Liga Narodów Uefa, w której to polska reprezentacja wystąpi w I Dywizji. Mecze rozgrywane będą w dotychczasowych terminach spotkań towarzyskich, czyli stawianie na powołania będzie raczej obowiązkowe. Celem i pomysłem nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej jest ograniczenie liczby spotkań dla czterech najlepszych klubów w rozgrywkach Ekstraklasy. Jak planuje to zrobić? Pomysłem jest ograniczenie liczby meczów w rozgrywkach Pucharu Polski.

  1. Cztery najlepsze kluby w rozgrywkach Ekstraklasy (pucharowicze), rozpoczynałyby rywalizację w PP od ćwierćfinałów.
  2. Zasada mecz-rewanż obowiązywałaby od półfinałów.

Rozgrywki Pucharu Polski nie leżą jednak w gestii Ekstraklasa S.A. a tylko PZPN. Pomysły te jednak mają pewną dozę szans na realizacje, gdyż wiadomo wszem wobec, że Karol Klimczak cieszy się poparciem prezesa związku Zbigniewa Bońka, co może oznaczać, że stosunki na linii PZPN – Ekstraklasa mogą ulec  poprawie i taka planowana zmiana formuły PP może mieć szanse powodzenia.

Sprzedaż praw medialnych
Sprzedaż scentralizowanych praw marketingowych

Wszyscy kibice znamy sposób działania naszego prezesa, jeśli chodzi o finanse. Jego głównym zadaniem będzie zapewne jak najszybsze znalezienie sponsora tytularnego dla naszych rozgrywek ligowych, jak i wynegocjowanie jak najlepszego kontraktu medialnego i sprzedaż praw TV za kwotę zadowalającą poszczególne kluby Ekstraklasy, które są akcjonariuszami spółki. Wiemy też, że Prezes Klimczak w sprawach finansowych jest twardym negocjatorem, co może być gwarantem poprawy finansów Ekstraklasy.

Mam nadzieję, iż niedoceniany swego czasu przez kibiców Lecha Prezes, a zarabiający dla Lecha duże pieniądze stanie na wysokości zadania i finanse naszej ligi a co za tym idzie wszystkich klubów znacząco ulegną poprawie, co mam nadzieje pociągnie za sobą rozwój naszej Piłki Nożnej w szerokim tego słowa pojęciu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz