JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – LECH POZNAŃ, walczymy o podium !!!

Abdul Aziz Tetteh


„Nie możemy myśleć tylko o Legii, jest wiele dobrych drużyn z którymi musimy wygrać, by wygrać ligę, trzeba wygrywać ze wszystkimi.” 

Zapadło mi w pamięci to stwierdzenie Abdula Aziza Tetteha. Jak się okazało prawdziwość tego stwierdzenia znalazła potwierdzenia już w sobotę, bowiem strata punktów Legii z Wisłą Płock może być znamienna w końcowym rozrachunku w walce o tytuł. Do momentu przyjścia do Lecha Nenada Bjelicy, Kolejorz też tracił mnóstwo punktów z zespołami, które nie będą się liczyły w walce o tytuł, dlatego trzeba było coś zmienić. Przyjście nowego trenera i jego pracę możemy już oceniać już nie tylko jako „efekt nowej miotły” ale jako konsekwencje ciężkiej pracy i wzajemnego zaufania, co zaznacza sam trener, wspominając na każdej konferencji o zadowoleniu z zawodników:

„Jestem zadowolony z każdego z moich zawodników, wszyscy są to mojej dyspozycji,wszyscy są gotowi walczyć o miejsce w drużynie, nie ma takich zawodników z których nie byłbym zadowolony. Być może któryś z zawodników nie jest zadowolony ze współpracy ze mną, bo za mało gra.” 

Być może” słowa klucz, stanowiące i pokazujące że trener nie doznał oznak niezadowolenia ze strony zawodników, co oznaczałoby że w drużynie panuje wspaniała atmosfera. I za to się trenerowi należy wielka pochwała. My sami widzimy jak rosną Jevtic, Kownacki, Gajos, Makuszewski, Majewski… mógłbym tak wymieniać całą drużynę. Uderza mnie to jak trener wypowiada się nawet o tych, którzy jeszcze nie zdążyli mu w pełni pokazać swoich zalet:

„Wielokrotnie mówiłem że jestem bardzo zadowolony z drużyny. Tylko wtedy będziemy szukać nowych zawodników jeśli ktoś nas opuści i będziemy na taką sytuację przygotowani. Drużyna pokazuje dobrą jakość, dobrą klasę. Szymon Pawłowski nie zawsze był do mojej dyspozycji, jak również Nickie Bille a mogą być oni bardzo przydatni dla drużyny a zatem to dwóch dodatkowych zawodników.”

Dziś gramy kolejny mecz, tym razem Jagiellonią Białystok. Mamy niedzielne popołudnie, układ i wyniki sobotnich meczów się tak ułożyły iż możemy po raz pierwszy od dawna wskoczyć na podium Lotto Ekstraklasy. Lider Lechia Gdańsk przegrała w Krakowie, trzecia Termalica przegrała również swój mecz, wyżej od nas sklasyfikowana Legia też zgubiła punkty, ostatniej sklasyfikowanej wyżej od nas drużynie (Jagiellonii) musimy odebrać punkty sami. Jeśli to się uda wskoczymy na pudło.

Pozycja      Drużyna           Punkty     Mecze     W R P     Bramki    Różn.

      1       Lechia Gd               36              18         11 3 4       28:22         6
      2      Jagiellonia B            33              17         10 3 4       30:15        15
      3      Termalica N             30              18           9 3 6       22:23         -1
      4      Legia W                   29              18           8 5 5        33:21        12
      5      Lech Poznań            28              17          8 4 5        26:16        10

Ostatnimi czasy  Jagiellonia jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Kolejorza, warto przypomnieć w tym miejscu że na stadionie w Białymstoku wygraliśmy ostatnio wiosną 2103 roku, a i ostatnia porażka latem tego roku 0-2 przy Bułgarskiej może o tym świadczyć. Lech Bjelicy ostatnio przełamuje wszystkie złe serie i choć na pewno to może być trudny mecz, wierzę że i tu złamiemy zasady. Sam trener Bjelica  na pytania o mecz odpowiada z wielką pewnością i uznaniem dla przeciwnika:

„To może być jeden z najtrudniejszych z tych ostatnich trzech meczy, ale każdy mecz jest trudny i zależy jak się w niego wejdzie, ostatnie dwa rozpoczęliśmy od strzelenia bramek i mam nadzieje że teraz też nam się to uda.Zagramy tak jak zawsze gramy, jeżeli Jagiellonia zdecyduje się grać pięcioma obrońcami to my się do tego przygotujemy. Nasza drużyna dobrze funkcjonuje więc nie będziemy nic zmieniać. Jagiellonia należy do najlepszej czwórki w lidze, dowodzi to w każdym meczu, drużyna która gra dobrze z kontry. My jednak koncentrujemy się na własnej formie, nie obciążamy drużyny zbyt mocno informacjami na temat przeciwnika,może 15-20 minut przed meczem, obciążamy ich bardzo tym jak bardzo oni muszą być skoncentrowani, zdyscyplinowani, jak muszą grać.”

 

Jednak najważniejsze jest ostatnie zdanie !

„Jeżeli będziemy grać zawsze na naszym poziomie to będziemy wstanie wygrać z każdym.”

 

bjelica

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz