Drogę po Europie czas zacząć.

Dziś losowanie pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Strona UEFA podała podział na grupy, Lech znalazł się w grupie 2 zespołów rozstawionych.

Grupa 2
Rozstawieni
Lech Poznań (POL) 10.950
Kairat Almaty (KAZ) 5.550
Altach (AUT) 6.570
Levski Sofia (BUL) 4.425
Zirä (AZE) 3.550

Nie rozstawieni
Sutjeska (MNE) 3.300
Differdange (LUX) 3.475
Chikhura Sachkhere (GEO) 3.025
Atlantas (LTU) 1.825
Pelister (MKD) 1.125

Co wiemy o naszych potencjalnych rywalach?

  1. Fudbalski klub Sutjeska Nikšić (Фудбалски Клуб Сутјеска Никшић) – czarnogórski klub piłkarski z siedzibą w miejscowości Nikšić. Został utworzony w 1927 roku, jako SK Hajduk Nikšić. Obecnie występuje w Prvej lidze Czarnogóry.  W ostatnim sezonie zajęli 4 miejsce w lidze, a do europejskich pucharów zakwalifikowali się jako zdobywca Pucharu Czarnogóry. Mecze rozgrywają na miejscowym stadionie Stadion Kraj Bistrice w Nikšiću o pojemności 6180 miejsc.
  2. Football Club Differdange 03 – luksemburski klub piłkarski, mający swoją siedzibę w Differdange, w południowym Luksemburgu. Jest to aktualny w-ce mistrz Luksemburga. Klub powstał w 2003 z fuzji dwóch miejscowych zespołów: Red Boys Differdange i AS Differdange. Przed zjednoczeniem się klubów, Red Boys lokowali się w dolnej połowie drugiej ligi, podczas gdy AS grał w trzeciej. Nowy klub zajął w lidze miejsce Red Boys i w sezonie 2005/06 awansował do ekstraklasy, kiedy została ona powiększona z dwunastu zespołów do czternastu. Mecze swoje rozgrywają na małym stadionie w mieście Déifferdeng (Differdange) otwartym w 2012 o pojemności 2400 miejsc.
  3. FC Chikhura Sachkhere gruziński zespół z miasta Ivantsminda. W poprzedni sezonie zespół wygrał swoją grupę (białą) w Gruzińskie 1 Lidze, jedna w play-off o możliwość gry w rozgrywkach(eliminacjach) LM przegrał dlatego startuje w kwalifikacjach Ligi Europy. Mecze rozgrywa w mieście Ivantsminda, na stadionie oddanym w 2011 roku mieszczącym 2000 kibiców.

  4. FK ATLANTAS KLAIPĖDA – litewski zespół zajął w poprzednim sezonie czwarte miejsce, ale do kwalifikacji Ligi Europy dostał się z czwartego miejsca, gdyż dobrze znany Lechitom, Żalgiris sięgnął w poprzednim sezonie po dublet, Mistrzostwo i Puchar Litwy. Mecze rozgrywane są na Klaipėdos m. centrinis stadionas w Klaipėda o pojemności 4940 miejsc.

     

  5. FK PELISTER zespół z Macedonii, startuje w kwalifikacjach Ligi Europy jako zdobywca pucharu tegoż kraju, bowiem w lidze w poprzednim sezonie uplasowali się na 4 miejscu. Mecze rozgrywają na „Stadion pod Tumbe  Kafe ” w mieście Bitola o pojemności 7100.

 

 

 

Ciekawe kogo los nam przydzieli. Kogo byście sobie życzyli?

http://www.uefa.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz