Araszkiewicz skautem Kolejorza !!!

Jarosław Araszkiewicz
SAMSUNG CSC

 

źródło: lechpoznan.pl/fot. Michał Parucki

Trwa przerwa na kadrę, tym bardziej trzeba wyłapywać i zwracać uwagę na takie newsy- „Araszkiewicz skautem Kolejorza” !!!

To bardzo ciekawy ruch ze strony Lecha Poznań pod względem szkoleniowym, bowiem jego zadaniem będzie monitorowanie zawodników wypożyczonych z Lecha do innych klubów. Obecnie mamy sześciu takich zawodników, pięciu na zapleczu ekstraklasy i jednego w Lotto ekstraklasie (Drewniak). Klub liczy głównie jego na doświadczenie związane z pracą w niższych ligach, dla obserwacji tych którzy grają na tych poziomach rozgrywkowych (Mateusz Lis, Krystian Sanocki, Jakub Serafin i Piotr Kurbiel, a w drugiej lidze Tomasz Dejewski).

Chcemy wykorzystać jego doświadczenie” – mówi szef działu skautingu Lecha Poznań, Tomasz Wichniarek. – „Mamy sześciu wypożyczonych zawodników, a dzięki pracy Jarka będziemy mogli jeszcze lepiej ich obserwować, śledzić ich postępy i ocenić ich pod kątem przydatności do gry w pierwszej drużynie Lecha” – dodaje.

Może cieszyć nas to, też dlatego iż to kolejny ruch klubu (po zatrudnieniu A. Juskowiaka), w kierunku zagospodarowania i wykorzystania doświadczenia byłych zawodników Lecha, którzy byli z tym klubem związani przez lata i odnosili z nim nie małe sukcesy nie małe sukcesy- J. Araszkiewicz jest związany z Kolejorzem od 1980 roku, kiedy został jego piłkarzem. Trzy lata później zadebiutował w seniorskim zespole Lecha, z którym już w pierwszym sezonie gry zdobył mistrzostwo Polski. W trakcie swojej kariery sięgał po to trofeum pięciokrotnie. Za każdym razem w niebiesko-białych barwach, w których dwukrotnie zdobywał też Puchar Polski.

Andrzej Juskowiak, Jarosłąw Araszkiewicz, kto następny? Wciąż nie mamy obsadzonego stanowiska dyrektora sportowego, jak myślicie kto by się nadał? 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz