Dawid Kownacki: Czekam na Mistrzostwo Polski, czekam na Puchar Polski…

Dawid Kownacki

Po wczorajszej wygranej Kolejorza dziennikarze jak zwykle czekali w MIX ZONIE na piłkarzy. O to co im powiedział Dawid Kownacki:

Czy to był najładniejszy gol który strzeliłeś ostatnio?

Nie wiem czy to był najładniejszy gol ale na pewno najważniejszy, dał nam 3 punkty w trudnym momencie w końcówce meczu. Co do bramki, czuję się pewny na boisku więc łatwiej o decyzję, jesteś w polu karnym to czasem się nie myśli tylko uderza. Miałem piłkę na lewej nodze, uderzyłem, fajnie że wpadło.

Dziś zagrałeś z ławki…

Ja nie narzekam że siadam na ławce, skupiam się na tym by pomóc drużynie, dziś dostałem 18 minut i starałem dać z siebie wszystko, strzeliłem bramkę i to wystarczyło by drużynie pomóc. Zagraliśmy fantastycznie w końcówce, znów współpraca z przodu z Marcinem przyniosła gola,tak jak ostatnio gdy graliśmy razem (mecz z Wisłą Kraków). Oboje gramy na tej samej pozycji, zazwyczaj jest jedno miejsce dla napastnika, dziś zagraliśmy na dwóch i to przyniosło efekt w postaci gola. W środku tygodnia byłem lekko podziębiony i sztab trenerski zdecydował o jednym dniu wolnego, by infekcja się nie rozwinęła, po powrocie do zajęć byłem gotowy do gry na pełne 90 min.,być może tym kierował się Trener że to Marcin zagrał od 1 minuty.

Forma zwyżkuje, uważasz że trzeba zrobić kolejny krok w piłkarskiej karierze?

Nie odpowiem na to pytanie, jestem zawodnikiem Lecha Poznań i skupiam się na grze dla Lecha.

Ostatnie tygodnie są dla ciebie najlepsze pod względem mentalnym i piłkarskim?

Znów się zaczyna, nie lubię rozmawiać na ten temat. Wielokrotnie mówiłem, że nie chcę dużo gadać, chcę odpowiadać na te wszystkie takie pytania grą na boisku, dlatego tak będę robił dalej. Nie chcę mówić o tym w wywiadach, w życiu bywa różnie, może przyjść słabsza dyspozycja i wszyscy zaczną mówić że za dużo mówię a za mało robię, ja chcę odwrotnie mniej gadać a więcej robic.

Paulus odchodzi, jak go postrzegasz, to twój dobry kolega czy raczej nie…?

Ja z wszystkimi kolegami w szatni mam dobry kontakt, będę miło wspominał Paulusa, stoczyłem z nim wiele pojedynków na treningach i wiele mi pomógł, jest to zawodnik silny fizycznie, przy takim zawodniku można się wiele nauczyć tak jak wcześniej Manuel Arboleda, przy którym tez miałem sposobność ćwiczyć i wiele z tego wyniosłem. Zwracał uwagę, że muszę grać ostrzej, bardziej zdecydowanie,stać mocniej na nogach na pewno wiele mi to pomogło. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

W kontekście Twojej zwyżki formy nie żałujesz, że rok już się kończy, że jeszcze tylko jeden mecz?

Nie żałuje bo właśnie jest jeszcze ten jeden mecz, mamy coś jeszcze do zrobienia, do zdobycia 3 punkty. Co do mojej formy, to trzeba dobrze przepracować zimę, od nowej rundy pokazać, że to nie był przypadek. Ja bym chciał by ta forma była zawsze, nie ma co się zachwycać tą formą teraz. Mam nadzieję że ta forma się ustabilizuje, bo były okresy gdzie było dobrze,były że było słabo i mnie też to męczyło. Potrzebuję takiej stabilizacji.

Teraz czekasz na mistrzostwo europy z U21?

Czekam na Mistrzostwo Polski, czekam na Puchar Polski, czekam na Mistrzostwa Europy. Czekam na wszystko co najlepsze !!!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz